ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים

הקטנת חזה / הקטנת שדיים

(Breast Reduction)


ניתוח הקטנת חזה הינו אחד הניתוחים הנדרשים ביותר ע"י נשים הסובלות מחזה גדול וכבד מדיי. בניתוח הקטנת חזה ד"ר אורן גולדן מצמצם את נפח השד ומעטפת השד, מרים ומעצב את השד. חזה גדול וכבד גורם לסבל רב, לכאבי גב ולחץ בצוואר, יצירת חריצים בכתפיים ע"י החזייה, הזעה ופטרת תחת החזה ועוד.

לקראת ניתוח להקטנת החזה בוחן ד"ר אורן גולדן מדדים רבים כמו גודל השד, טיב העור, גיל, מבנה השד, רוחב השד, מרחק פטמה מעצם החזה, גודל העטרות, הגודל הסופי הרצוי ועוד. בנוסף נבדקת היסטוריה אישית או משפחתית של סרטן השד, יציבות המטפלת מבחינת משקל הגוף, סיום הנקה (לפחות שנה, על מנת שלא תהיינה הפרשות חלב מהשד), עישון כבד, BMI (יחס משקל-גובה) ועוד. ד"ר אורן גולדן לאחר פגישת יעוץ וביצוע בדיקות, יתאים למטופלת את השיטה המתאימה ביותר לביצוע הניתוח ויחליט עימה בדבר גודל השד המבוקש.

הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ובמהלכו נעשה חתך סביב העטרה (לרוב נעשית הקטנה של העטרה עצמה), וכן חתך תחת העטרה לכיוון הקפל התת-שדי. לעיתים בשד גדול נעשה חתך נוסף בקפל התת-שדי למניעת מצב של עודף עור. העתקת הפטמה למקומה החדש, תותיר צלקת סביב העטרה. בסיום הניתוח מוסר עודף רקמת השד, השומן והעור. מעטפת העור סביב השד מהודקת, והשד מעוצב ומורם.

על אף ניסיונו העשיר של ד"ר אורן גולדן, בניתוח זה, שלא כמו בהגדלת חזה, קשה לחזות באופן מדויק את הגודל הסופי של השד. נשים שעברו ניתוח זה בהצלחה מספרות על שיפור משמעותי באיכות החיים ובביטחון העצמי, ולא פעם אומרות כי חבל שלא עשו זאת קודם...

לאחר הניתוח להקטנת החזה הכרוך בדרך כלל באישפוז ליממה, מומלץ ללבוש חזיה מיוחדת עם סגירה קדמית, העוזרת לעיצוב צורת החזה ומונעת אי נוחות. אצל נשים רבות בתום השנה הראשונה קשה להבחין בצלקות.
 
בנייה וקידום אתרים בניית_אתרים קידום אתרים בגוגל