ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים

ניתוח לאחר הרזיה

בעשור האחרון התרבו המקרים בהם נדרשת התערבות כירורגית לאחר ירידה מסיבית במשקל. ד"ר אורן גולדן פוגש אנשים רבים אשר סבלו שנים מעודף משקל והצליחו במאמץ רב להיפטר מהקילוגרמים העודפים, אך נשארו עם עור מיותר ועודף במקומות שונים בגוף, דבר הגורם להם לאי נוחות ואינו תורם לשינוי בדימוי הגוף שלהם.

כאשר הגוף משיל משקל רב העור מתכווץ, אך יכולת ההתכווצות שלו מוגבלת, וכך נותרים קפלי עור היוצרים מראה רפוי ומדולדל, העלולים לגרום לדלקות, גירוי בעור ועוד.

מגוון הטכניקות הקיימות היום והמיומנות של ד"ר אורן גולדן מאפשרת לטפל בעודפי העור ולמצק מחדש את האזורים בהם יש עודפי עור. האזורים בהם מתבצעים מרבית הניתוחים לאחר הרזייה, הם: פנים, בטן, גב, זרועות, ישבן, ירכיים ושדיים,כאשר האזור השכיח ביותר לניתוח הוא הבטן. במקרהזה מדובר לעיתים לא רק בעודפי עור אלא גם בחולשה של דופן הבטן ובבקעים/ הרניות.

מטופלים רבים מבקשים לבצע מספר פרוצדרות בניתוח אחד. יש לציין ולומר כי ניתוח לאחר הרזיה הינו ניתוח גדול ומורכב. על מנת להימנע מאיבוד דם מסיבי ומאגירת נוזלים תת-עורית מגביל ד"ר אורןגולדן את מספר האזורים המנותחים בפרוצדורה אחת. כך שגם אם יש רצון לבצע מספר ניתוחים באותה עת, לעיתים יש צורך לפצל את הניתוחים לשני שלבים. מדד BMI גבוה מהווה גם הוא הטווית נגד לניתוחים משולבים, מפאת העליה בסיכון לארועים של קרישי דם ותסחיפי דם.

ניתוחים לאחר הרזיה הינם מורכבים ודורשים מד"ר אורן גולדן מיומנות ודיוק גבוהים ביותר, תוך הקפדה על הסתרת הצלקות ויצירת צלקת קטנה ככל שניתן באזור המנותח. התוצאה הסופית המתקבלת קרובה מאוד למה שרואה המטופל לאחר הניתוח. יחד עם זאת, עם סיום הניתוח מתחיל שלב של רפוי פצעי הניתוח. יש אשר יחלימו באופן מהיר ומיטבי ויש כאלו אשר יחוו את תהליך ההחלמה באופן יותר איטי. הדבר תלוי במשתנים רבים כמו גיל, איכות העור ופיזור השומן וכן בגורמים הקשורים לבריאותו של המטופל. בעיות מטבוליות, סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם ,sleep apnea, חסימות ורידיות, אבנים בכיס מרה ועוד. כמו גם צלקות קודמות באיזור התיקון, תרופות שונות או עישון, כל אלה עלולים להיות גורמים המעכבים את הליך הריפוי.

לאחר הניתוח המטופל יאושפז למספר ימים בבית חולים בהתאם לגודל הניתוח וצרכי המטופל. איזורי הניתוח יהיו חבושים באמצעות מחוך מיוחד או חגורה אלסטית על מנת לצמצם את אגירת הנוזלים התת עורית ולזרז את הריפוי. בנוסף במקרים רבים יש מקום לנקזים וטיפול אנטיביוטי מניעתי למספר ימים.

 

 

1

2

Abdominal_weig_t_loss_surgery_before

Stomach_after_weight_loss_surgery

 
בנייה וקידום אתרים בניית_אתרים קידום אתרים בגוגל