ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים

שיחזורי שד

ניתוח לשיחזור השד יכול להתבצע לאחר או במסגרת ניתוח כריתה מלאה (mastectomy) או כריתה חלקית (lumpectomy). מטרת השיחזור היא ליצור שד דומה ככל שניתן לשד ביולוגי, ולצמצם את תחושת הפגיעה בדימוי הגוף ובנשיות כמו גם להחזיר את הביטחון העצמי. ניתן לבצע את שיחזור השד מיד עם כריתת השד או בשלב מאוחר יותר. הבחירה בעיתוי וסוג הניתוח תלויה בהחלטת המטופלת, הרופא האונקולוג, הכירורג שד וכמובן המנתח הפלסטי- ד"ר אורן גולדן. ניתוח שיחזור שד הינו ניתוח מורכב הדורש מיומנות גבוהה, נעשה שימוש במשתלי הסיליקון האיכותיים ביותר (באישור ה- FDA ומשרד הבריאות).

קיימות שלוש טכניקות חדשניות לשיחזור שד:

  1. שיחזור שד באמצעות מותחן רקמות - החדרת מותחן מרוקן בצורת שד מתחת לשריר החזה וניפוחו באופן הדרגתי. לאחר מספר חודשים (2-6) בהם התרגל עור השד לנפח החדש, מוחלף המותחן במשתל סיליקון קבוע ומתבצע שיחזור של הפיטמה. הניתוח אמנם נעשה בשני שלבים, אך הוא אינו נחשב למסובך וההתאוששות בו קלה יחסית.
  2. שיחזור שד באמצעות רקמות עצמוניות מהגב - ניתן להשתמש בשריר מהגב. במקרה זה מועבר שריר מהגב עם כלי הדם המספקים אותו. במקרים מסוימים יש צורך בשימוש במשתל סיליקון.
  3. שיחזור שד באמצעות רקמות עצמוניות מהבטן (העברת מתלים) - בשיטה זו משתמשים בעור ורקמות עודפות מהבטן התחתונה. מבודדים ומנתקים את כלי הדם המזינים את האיזור, מעבירים את הרקמות ומחברים את כלי הדם מהרקמות שנלקחו לאזור בית החזה בעזרת מיקרוסקופ ניתוחי. שיטה זו דורשת מיומנות גבוהה וייחודית (מיקרוכירורגיה). זמן הניתוח בשיטה זו ארוך (5-7 שעות), וההתאוששות ארוכה יחסית.

הטכניקה החדשנית תיבחר עפ"י מספר פרמטרים, כמו גיל המטופלת, טיב העור, צורך בטיפולים משלימים בעתיד, יכולתה לעבור ניתוח נוסף בעתיד וכמובן רצון המטופלת. על המטופלת להיות ערוכה לכך שתהליך השיחזור עד לקבלת התוצאה הסופית עשוי להימשך מספר חודשים. במהלך הניתוח נעשה ניסיון ליצור שד דומה ככל האפשר לשד המקורי וכן ליצור סימטריה בין השדיים. במקרים רבים כדי ליצור סימטריה נעשה תיקון לשד הקיים על מנת להתאימו לשד המשוחזר. ד"ר אורן גולדן מקיים שיחות ייעוץ והכוונה באופן פרטני וספציפי עם כל אשה ואשה המעוניינת בניתוח שיחזור שד, תוך גילוי הבנה לקשיים הרגשים והנפשיים שחוו הנשים אשר זקוקות לניתוח זה.

לפרטים נוספים הנכם מוזמנים לגלוש באתר. לכל שאלה נוספת הנכם מוזמנים לצור קשר

 

 
בנייה וקידום אתרים בניית_אתרים קידום אתרים בגוגל